مقالات

عوارض ژل هایومکس

عوارض ژل هایومکس

ژل هایومکس چیست؟ آیا فیلر هایومکس گزینه مناسبی برای جوانسازی پوست است؟ عوارض ژل هایومکس چیست؟ اگر می‌خواهید که با ویژگی‌های مختلف این ژل آشنا شوید، کمی از وقت خود را به مطالعه این مطلب از فروشگاه اینترنتی طب ایران اختصاص دهید.

همان طور که می‌دانید بوتاکس و فیلر روشی برای جوانسازی پوست هستند که ماده اصلی تشکیل دهنده آنها سم بوتولینیوم است و تزریق آن به پوست باعث فلج شدن موقتی عضله‌های صورت می‌شود و با کاهش یافتن انقباضات عضله‌ها، چین و چروک‌ها کاهش می‌یابند.

بوتاکس و فیلر با برندهای مختلفی در جهان تولید می‌شوند که هر یک از آنها شرایط متفاوتی دارند و کسانی که قصد استفاده از این روش برای جوانسازی پوست را داشته باشند، باید از بهترین انواع برندها استفاده کنند. با این وجود می‌خواهیم بدانیم که ژل هایومکس چیست و گزینه مناسبی برای رفع چین و چروک‌ها محسوب می‌شود و یا خیر.

ژل هایومکس چیست؟

ژل هایومکس توسط شرکت هایومکس تولید می‌شود و این شرکت بیش از 15 سال در زمینه تولید ژل و فیلر تجربه دارد؛ بسیاری از پزشکان این برند را به عنوان یک گزینه مناسب برای جوانسازی پوست معرفی می‌کنند و آن را معتبر می‌دانند؛ اما از طرف دیگر شواهدی مبنی بر فقدان تأییدیه وزارت بهداشت در خصوص این ژل نیز وجود دارد که بر اساس آن نگرانی‌هایی برای هموطنان ما به وجود می‌آید.

ژل هایومکس چیست؟

عوارض ژل هایومکس چیست؟

تمامی انواع ژل‌های بوتاکس با عوارضی همراه هستند و می‌توانند مشکلاتی را به وجود آورند که ژل هایومکس نیز از این مسئله دور نیست و ممکن است که باعث بروز عوارضی برای انسان شود؛ البته لازم به ذکر است که عوارض ژل هایومکس مربوط به این برند نیستند و تا کنون هیچ مشکلی را برای افرادی که از آن استفاده کرده‌اند، ایجاد نکرده است و هیچ گزارشی مبنی بر عارضه آن ثبت نگردیده است.

در واقع می‌توان گفت که عوارض ژل هایومکس مربوط به عوارض کلی بوتاکس و ژل است که در تمامی انواع برندها می‌تواند وجود داشته باشد. به عنوان مثال: عوارضی از قبیل زیر در صورت بروز حساسیت ممکن است که در افراد به دلیل تزریق ژل به وجود آید:

بروز درد، قرمزی و تورم

درد، قرمزی و تورم از شایع‌ترین عوارض ناشی از تزریق ژل است که در اکثر افراد پس از تزریق به وجود می‌آید و در دوره نقاهت این عوارض از بین می‌روند و شخص به وضعیت عادی بازمی‌گردد. در واقع این عارضه کاملاً بدون خطر و بدون مشکل است و دردساز نخواهد شد.

عوارض ژل هایومکس چیست؟

احتمال بروز کبودی در بخش‌هایی که تزریق ژل انجام شده است، وجود دارد. در بسیاری از مواقع پس از تزریق ژل هایومکس کبودی‌هایی در محل تزریق به وجود می‌آیند که این عارضه نیز کاملاً طبیعی و بدون خطر است و با گذشت مدت زمانی در حدود یک الی دو هفته از بین می‌رود.

احتمال ایجاد عفونت

گاهی اوقات کسانی که از ژل هایومکس و یا سایر انواع برندهای ژل استفاده می‌کنند، با بروز عفونت در ناحیه تزریق مواجه می‌شوند که البته این موضوع بسیار نادر است و کمتر کسی آن را تجربه کرده است.

در صورتی که با عوارض ژل هایومکس از این نوع مواجه باشید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید.

ایجاد جوش

با تزریق فیلر هایومکس در برخی از افراد این امکان وجود دارد که با جوش بعد از تزریق ژل مواجه شوند. در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی نیست و مشکل جدی برای این عزیزان ایجاد نمی‌شود؛ زیرا ایجاد جوش از عوارض بدون خطر تزریق هایومکس است که فقط زیبایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در صورت مواجه شدن با این عارضه باید به پزشک معالج مراجعه کرد تا پزشک کرم و یا داروی مورد نیاز را تجویز کند.

تخریب بافت‌های پوستی

همه افرادی که قصد تزریق بوتاکس، فیلر و یا ژل را دارند، باید قبل از آن مطمئن شوند که به تزریق ژل حساسیت ندارند؛ زیرا در صورت بروز واکنش‌های آلرژیک ممکن است که این عزیزان با عوارض ژل هایومکس از نوع تخریب بافت‌های پوستی مواجه شوند.

تخریب بافت‌های پوستی معمولاً به دلیل حساس بودن پوست اشخاص به وجود می‌آید و کسانی که دارای پوست نازک و لطیفی هستند بیشتر از سایر افراد در معرض این عارضه قرار دارند.

ملتهب شدن پوست

از دیگر عوارض ژل هایومکس می‌توان به بروز التهابات پوستی پس از تزریق ژل اشاره داشت. این التهابات ممکن است که در قالب تاول‌های بزرگ و یا کوچک پدیدار شوند و باعث بروز مشکل گردند. در صورت بروز این عارضه مشکل خود را با پزشک در میان بگذارید.

ملتهب شدن پوست

قرمز شدن پوست

چنانچه بعد از تزریق ژل متوجه شدید که پوست شما قرمز رنگ شده است و این قرمزی از بین نمی‌رود، باید دریابید که با عوارض ناشی از تزریق ژل هایومکس و یا سایر انواع برندها مواجه شده‌اید که باید این مشکل را با پزشک مطرح کنید.

کلام پایانی

عوارض ژل هایومکس برای همه کسانی که از آن استفاده می‌کنند، ایجاد نمی‌شود؛ بلکه عده معدودی ممکن است با این عارضه‌ها رو به رو شوند که البته مهارت و تجربه پزشک نیز در بروز این مشکلات بسیار مؤثر است و این امکان وجود دارد که به دلیل بی تجربگی پزشک با این عارضه‌ها رو به رو شوید.

برای مشاوره و خرید اینترنتی انواع ژل هایومکس می‌توانید با کارشناسان فروش ما در فروشگاه اینترنتی طب ایران در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *