مقالات

کاربرد بوتاکس صورت

کاربرد بوتاکس صورت

کاربرد بوتاکس صورت چیست

بوتاکس صورت یک عمل زیبایی است که کاربرد آن برای صاف کردن چین و چروک‌های صورت طراحی شده است. این می‌تواند ظاهر پوست شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند جوان‌تر به نظر برسید.

این عمل معمولاً توسط یک پزشک زیبایی یا متخصص پوست انجام می‌شود، اما در برخی شرایط می‌تواند توسط پزشک عمومی انجام شود.

از تزریق بوتاکس صورت و کاربرد این نوع از ملزومات زیبایی می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • خطوط اخم (گلابلار) بین ابروها را کاهش دهید
  • خطوط افقی پیشانی (پای کلاغ) در کناره‌های چشم را کاهش دهید
  • خطوط عمودی پیشانی (خطوط اخم) بین ابروها را صاف کنید

کاربرد بوتاکس صورت چیست

تا به امروز، بیش از 30 میلیون نفر در سراسر جهان برای اهداف زیبایی با بوتاکس درمان شده‌اند. می‌توان گفت بوتاکس صورت نوعی داروی آرایشی است که از سم بوتولینوم برای بهبود موقت خطوط اخم متوسط تا شدید بین ابروها استفاده می‌کند.

سم بوتولینوم (بوتاکس، جواجین) پروتئینی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود. در پزشکی به عنوان شل کننده عضلانی و برای درمان برخی بیماری‌های عصبی مانند فلج صورت و اختلالات عضلانی چشم استفاده می‌شود.

بوتاکس صورت می‌تواند با شل کردن عضلات صورت به شما کمک کند ظاهری جوان‌تر داشته باشید که یکی از کاربرد مهم بوتاکس صورت را نشان می‌دهد. این کار باعث ایجاد پوست صاف‌تر و کاهش چین و چروک تا 4 ماه می‌شود.

کاربرد بوتاکس پیشانی

یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای بوتاکس صورت انجام بوتاکس روی پیشانی شما است. ماهیچه‌های این ناحیه مسئول اخم کردن هستند، بنابراین اگر اقدام به بوتاکس کنید و اعصاب این قسمت از صورت فلج شوند، دیگر چهره شما به صورت اخم کننده نخواهد بود.

پیشانی یک ناحیه رایج برای درمان با بوتاکس است که می‌توان گفت کاربرد بوتاکس پیشانی و همچنین مزایا فراوان خواهد داشت. هنگامی که بوتاکس روی صورت استفاده می‌شود، سیگنال‌های انتهای عصبی به ماهیچه‌ها را مسدود می‌کند تا نتوانند منقبض شوند.

کاربرد بوتاکس پیشانی

این باعث فلج موقت ماهیچه‌ها می‌شود که باعث کاهش چین و چروک و چین و چروک روی پوست می‌شود که یکی از کاربرد مهم بوتاکس صورت و پیشانی محسوب می‌شود. همچنین خطوط موجود را کمتر به چشم می‌آورد؛ زیرا دیگر توسط گره‌های عضلانی زیر آنها کشیده نمی‌شوند.

رایج‌ترین روش درمان پیشانی صاف کردن خطوط عمودی بین ابروها است. این به عنوان خطوط glabellar یا خطوط اخم شناخته می‌شود. همچنین می‌توان از آن برای درمان خطوط عمودی پنجه کلاغی اطراف چشم استفاده کرد، اما در این ناحیه چندان مؤثر نیست، زیرا این عضله بیشتر از هر عضله دیگری در صورت شما استفاده می‌شود و خاصیت ارتجاعی زیادی دارد.

هزینه بوتاکس صورت

همانطور که از کاربرد بوتاکس صورت و پیشانی آشنا شدید بهتر است با هزینه آن هم آشنا شوید. هزینه بوتاکس صورت بر اساس تعداد واحدهایی که به هر ناحیه تزریق می‌شود و اینکه ناحیه کوچک یا بزرگی را تحت درمان قرار می‌دهید متفاوت است. در خارج از کشور هزینه متوسط حدود 300 دلار برای هر واحد است، با قیمت های بین 250 تا 350 دلار رایج است.

هزینه بوتاکس صورت

در کل میانگین هزینه بوتاکس صورت ممکن است بر اساس موقعیت جغرافیایی، سابقه پزشکی، پوشش بیمه درمانی و سایر عوامل متفاوت باشد.

برای خرید بوتاکس صورت و همچنین اطلاع از قیمت ملزومات زیبایی می‌توانید به قسمت فروشگاه اینترنتی طب ایران مراجعه کنید، همچنین شما مشتریان گرامی می‌توانید برای رفع سؤالات خود با کارشناسان ما در طب ایران در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *