مقالات

انواع روش های آبرسانی و جوان سازی پوست صورت

روش های آبرسانی و جوان سازی پوست صورت

آیا می‌دانید منظور از آبرسانی و جوان سازی پوست صورت چیست؟ آیا انواع روش های آبرسانی و جوان سازی پوست صورت را می‌شناسید؟ با ما همراه باشید تا این مسائل را مورد بررسی قرار دهیم.

پوست صورت و بدن انسان متشکل از ماده‌ای به نام کلاژن است که به صورت طبیعی در بدن تولید می‌شود؛ اما با افزایش سن تولید این ماده در بدن کاهش می‌یابد و با کم شدن تولید کلاژن در پوست، رفته رفته وضعیت پوست صورت و بدن تحت تأثیر قرار می‌گیرد و چین و چروک‌های پوستی ظاهر می‌شوند.

علاوه بر آن کاهش تولید کلاژن در پوست و کمبود مواد مورد نیاز برای آن باعث بروز مشکلات دیگر پوستی نیز می‌شوند که در چنین شرایطی آبرسان ها و روش های جوان سازی پوست صورت بسیار مؤثر واقع می‌شوند و به میزان زیادی در برطرف کردن این مشکلات و یا پیشگیری از آنها تأثیر می‌گذارند.

از این جهت در مجموعه طب ایران به بررسی انواع روش های آبرسانی و جوان سازی پوست صورت خواهیم پرداخت تا به کمک آنها بتوانید از بروز مشکلات پوستی جلوگیری کنید و یا به برطرف کردن آنها بپردازید.

روش های آبرسانی و جوان سازی پوست صورت

روش های که به منظور آبرسانی و جوان سازی پوست صورت در کلینیک‌های زیبایی به کار می‌روند، از قبیل زیر هستند:

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ به عنوان یک روش کم تهاجمی شناخته می‌شود که بدون هیچ گونه درد و خونریزی است و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود؛ میکرونیدلینگ به کمک یک دستگاه متشکل از سوزن‌های ریز نانو انجام می‌شود که این سوزن‌ها به لایه درم پوست به صورت ضربه‌ای نفوذ می‌کنند و در تمامی بخش‌های صورت وارد می‌شوند تا به این شکل کلاژن سازی در پوست را تقویت کنند.

میکرونیدلینگ یکی از روش های آبرسانی و جوان سازی پوست صورت

در این روش از کوکتل‌هایی نیز بر روی پوست استفاده می‌شود که حکم آبرسان دارند و مواد آبرسان برای صورت را تأمین می‌کنند.

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ به صورت کلی روشی کاملاً مشابه با میکرونیدلینگ است؛ اما با این تفاوت که سوزن‌های نانو به کار رفته در روش مزونیدلینگ بسیار بیشتر از روش میکرونیدلینگ است که به این شکل تأثیر بیشتری بر روی جوانسازی پوست دارد؛ علاوه بر آن در مزونیدلینگ از کوکتل‌های قوی‌تر و بهتری نیز برای آبرسانی و جوانسازی پوست استفاده می‌شود که این دو مورد باعث ایجاد تفاوت میان این دو روش می‌شوند.

مزوتراپی پوست صورت

مزوتراپی را نیز می‌توان به عنوان یک روش کم تهاجمی در نظر گرفت که هیچ درد و جراحتی به همراه ندارد و در این روش مواد مورد نیاز برای پوست مانند: مواد معدنی و ویتامین‌ها به لایه درم پوست به شکل موضعی تزریق می‌شوند و به این شکل آبرسانی و جوان سازی پوست صورت را انجام می‌دهند.

مزوتراپی پوست صورت

هایفوتراپی

از دیگر انواع روش های آبرسانی و جوانسازی پوست صورت باید به هایفوتراپی اشاره کنیم. هایفوتراپی با استفاده از دستگاه هایفو انجام می‌شود و این دستگاه بر روی صورت قرار می‌گیرد و امواج فراصوت را به داخل پوست صورت هدایت می‌کند که در نتیجه انجام این عملیات، بافت‌های پوستی به تولید کلاژن تحریک می‌شوند و با افزایش سطح کلاژن در پوست، وضعیت بهتری برای آن ایجاد خواهد شد.

لازم به ذکر است که هایفوتراپی هیچ تهاجمی به همراه ندارد و یک روش کاملاً غیر تهاجمی است.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است، زیرا نتیجه حاصل از آن به شکل آنی دریافت و مشاهده می‌شود. لیفت صورت با نخ به این شکل انجام می‌شود که سوراخ‌های بسیار کوچکی را در برخی از بخش‌های صورت ایجاد می‌کنند و نخ لیفت را از آن عبور می‌دهند تا به این شکل پوست صورت کشیده شود و در جای مورد نظر بخیه زده شود.

لیفت صورت با نخ

با وجود اینکه لیفت با نخ یک روش کم تهاجمی است؛ اما خونریزی و درد به همراه ندارد و شرایط سختی برای انجام آن نخواهید داشت.

علاوه بر آن ورود نخ لیفت به زیر پوست باعث تحریک کلاژن سازی پوست می‌شود و علاوه بر آن که لیفت پوست را انجام می‌دهد، سطح تولید کلاژن در پوست را نیز بیشتر می‌کند.

سخن پایانی

انواع روش های آبرسانی و جوان سازی پوست صورت را بررسی کردیم تا از شرایط آنها مطلع شوید. برای به کار بردن هر یک از این روش ها باید از کلینیک‌ها و یا مراکز زیبایی معتبر و حرفه‌ای کمک دریافت کنید تا نتیجه خوبی دریافت نمایید و لازم است تا اهمیت این موضوع را به خاطر داشته باشید.

برای خرید اینترنتی آبرسان و جوانسازی می‌توانید با کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی طب ایران در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *