مقالات

انواع روش های جوانسازی پیشانی

جوانسازی پیشانی

آیا از انواع روش های جوانسازی پیشانی مطلع هستید؟ در صورتی که وجود چین و چروک‌های پیشانی شما را کلافه و آزرده خاطر کرده است، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

چین و چروک‌های عمقی و یا سطحی که بر روی پیشانی به وجود می‌آیند، حس ناخوشایندی را برای افراد ایجاد می‌کنند؛ زیرا این چروک‌ها در زیبایی چهره تأثیر می‌گذارند.

با افزایش سن و کاهش تولید کلاژن در پوست، همه بانوان و آقایان با این مشکل مواجه خواهند شد و در صورتی که بخواهند زیبایی چهره خود را حفظ کنند، به استفاده از روش های جوانسازی پیشانی نیازمند خواهند بود که در این مطلب از فروشگاه اینترنتی طب ایران برخی از آنها را که در کلینیک‌های زیبایی برای شما همطونان عزیز انجام می‌شوند، مورد بررسی قرار می‌دهیم.

انواع روش های جوانسازی پیشانی

از مهم‌ترین روش هایی که امروزه به منظور جوانسازی پیشانی می‌توان از آنها استفاده کرد، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

بوتاکس

بوتاکس یکی از رایج‌ترین روش هایی است که از آن در جهت جوانسازی پیشانی استفاده می‌شود. با تزریق بوتاکس بر پیشانی می‌توان چین و چروک‌های عمقی و یا سطحی را برطرف کرد و پیشانی یک دست و صافی داشت.

بوتاکس برای جوانسازی پیشانی

بوتاکس یک نوع سم به نام بوتولینیوم است که پس از تزریق شدن به پیشانی به شکل موضعی، عضله‌ای این قسمت را فلج موقت می‌کند و با فلج شدن عضله‌ها، چین و چروک‌ها برطرف می‌شوند.

مزونیدلینگ

کسانی که چروک‌های بسیار سطحی و ظریف در پیشانی خود داشته باشند، امکان استفاده از روش مزونیدلینگ برای جوانسازی پیشانی را نیز خواهند داشت؛ زیرا مزونیدلینگ قادر به برطرف کردن چروک‌های عمیق نیست؛ اما به کمک آن می‌توان باعث افزایش قابلیت کشسانی پوست پیشانی شد و چروک‌های سطحی را از بین برد.

علاوه بر آن مزونیدلینگ با افزایش و تقویت کلاژن سازی در پوست باعث می‌شود که سرعت ایجاد چروک‌های عمیق بر روی پیشانی کاهش یابد و جلوی بروز این اتفاق تا مدت‌های زیاد گرفته شود.

مزوتراپی پیشانی

مزوتراپی پیشانی را می‌توان یکی از انواع روش های جوانسازی پیشانی در نظر گرفت؛ زیرا در این روش مواد مورد نیاز برای پوست که تولید کلاژن در پوست را افزایش می‌دهند به شکل موضعی به پیشانی تزریق می‌شوند و به این شکل از بروز چین و چروک‌های پوستی جلوگیری به عمل می‌آید.

مزوتراپی جوانسازی پیشانی

مزوتراپی شاید قابلیت ارتجاعی و کشسانی پوست را افزایش دهد و جلوی ایجاد چروک‌های پیشانی را بگیرد؛ اما در خصوص برطرف کردن این چروک‌ها روش مناسبی نیست؛ بلکه از آن فقط در جهت پیشگیری از بروز چروک پوستی می‌توان استفاده کرد.

با این وجود کسانی که بخواهند چروک‌های پیشانی را برطرف کنند، باید از روش های دیگری به این منظور بهره ببرند.

لیفت پیشانی با نخ

لیفت پیشانی با نخ از جمله روش هایی است که امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است و به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این روش به شکل کم تهاجمی و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود که برای به کار بردن این روش نخ لیفت را به واسطه سوراخ‌های کوچکی که بر روی پوست ایجاد می‌شود، به داخل پوست ارسال می‌کنند و سپس آن را در جای مشخصی برای مدتی بخیه می‌زنند تا بر اساس انجام این عملیات لیفت پوست انجام شود و کلاژن سازی در پیشانی تقویت گردد.

نتیجه حاصل از لیفت پیشانی با نخ به صورت آنی مشاهده می‌شود و این روش از بهترین متدهایی است که می‌توانید برای برطرف شدن چروک‌های پیشانی مورد استفاده قرار دهید.

تزریق فیلر

برای رفع چروک‌های ایجاد شده بر روی پیشانی علاوه بر بوتاکس می‌توان تزریق فیلر و ژل را نیز انجام داد که فیلر حاوی ماده‌ای به نام هیالورونیک اسید است و وارد شدن این ماده به لایه درم پوست باعث می‌شود که چین و چروک‌ها برطرف شوند و خطوط پوستی از بین بروند.

تزریق فیلر

لیفت پیشانی با جراحی

از روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید جوانسازی پیشانی را به شکل دائمی انجام دهید، باید به لیفت پیشانی با جراحی اشاره کنیم که در این روش افراد تحت بیهوشی کامل قرار می‌گیرند تا لایه پوستی پیشانی آنها کشیده شود و در محل مورد نظر بخیه زده شود.

در این روش می‌توانید نتیجه دائمی دریافت کنید و تا سال‌های بسیار زیادی از پیشانی بدون وجود چین و چروک خود بهره‌مند شوید، اما لازم به ذکر است که در این روش نیز بعد از مدت زمانی پوست دچار چروک‌های جدید می‌شود؛ زیرا پوست قابلیت کشسانی دارد و چروک‌ها می‌توانند مجدداً بر روی آن ظاهر گردند.

کلام پایانی

جوانسازی پیشانی را می‌توانید از طریق روش های ذکر شده در فوق و با مشورت پزشک انجام دهید. برای انجام هر یک از این روش‌ها لازم است تا به بهترین کلینیک‌های زیبایی مراجعه کنید تا نتیجه مناسبی دریافت نمایید.

شما پزشکان محترم برای خرید اینترنتی کوکتل مزوتراپی مخصوص جوانسازی می‌توانید با کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی طب ایران در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *