مقالات

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو یک روش درمانی است که با تزریق ویتامین‌ها، مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه مورد نیاز مو به پوست سر انجام می‌شود.

این روش اجزای تغذیه کننده فولیکول‌های مو را قادر می‌سازد تا به راحتی در مو بنشینند. با این روش می‌توان ریزش مو را درمان کرد، زیرا موهای نازک را ضخیم می‌کند، ریزش مو را متوقف می‌کند و موها را قوی‌تر و درخشان‌تر می‌کند.

تعداد کمی از زنان از موهای خود راضی هستند. امروزه موهای ما به شدت آلوده شده‌اند، به خصوص به دلیل محیط، هوا و آب. استرس و تنش بیش از حد رخ می‌دهد و اختلالات خواب ما را ناراحت می‌کند.

البته همه اینها زیبایی طبیعی را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. مو جزو اولین قسمت‌هایی است که تحت تأثیر تغییرات بدن قرار می‌گیرد. جلوگیری از مشکلات مو آسان‌تر از مقابله با نتایج فعلی است، با این حال تعداد کمی از افراد به روش‌های محافظتی متوسل می‌شوند.

افراد تنها زمانی می‌توانند به شدت وضعیت پی ببرند که فرهایشان آسیب ببیند و ریزش مو شروع شود. برای رفع این مشکلات می‌توان از روش‌های مختلف زیبایی مانند مزوتراپی استفاده کرد.

با این حال، اگر وضعیت فرها به طور قابل توجهی بدتر شود، اگر مو شروع به ریزش کند، مردم در ذهن آنها خواهند بود. برای رفع این مشکلات می‌توان از روش‌های مختلف زیبایی مانند مزوتراپی استفاده کرد.

مزوتراپی مو چیست و چگونه تأثیر می‌گذارد؟

مزوتراپی مو تزریق مستقیم ویتامین‌ها، مواد معدنی (کلسیم، ید، منگنز، مس، روی، سلنیوم، آهن، پتاسیم)، عوامل مربوط به لایه کراتین پوست، اسیدهای آمینه و گشاد کننده‌های سطحی مورد نیاز برای رشد و نمو مو است.

مزوتراپی برای پوست سر و مو بسیار مؤثر است. یکی از محبوب‌ترین کاربردها در زیبایی مدرن در مبارزه با مشکلات مختلف مو محسوب می‌شود.

مزوتراپی مو چیست و چگونه تأثیر می‌گذارد؟

با این برنامه می‌توانید با مشکلات زیادی مقابله کنید: تحریک لامپ‌های غیر فعال، تغذیه فولیکول‌های مو و از بین بردن شوره سر. مزوتراپی یک روش درمانی مو است که توسط متخصص با تجربه انجام می‌شود.

تزریق میکرو به استفاده از داروهای خاص حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی لازم برای رشد مو و رشد مو کمک می‌کند. بسته به مشکل، ترکیب دارویی توسط پزشک انتخاب می‌شود. قیمت این روش کاملاً با اثر مورد نظر مطابقت دارد. مهم: مزوتراپی بسیاری از مشکلات مو را حل می‌کند.

نشانه‌های احتیاج به مزوتراپی مو

 • ریزش بیش از حد مو
 • سبوره پوست سر همراه با تجزیه غدد چربی؛
 • شوره سر
 • پوست سر خراشیده و خشک
 • افزایش شکنندگی مو و شکنندگی مو
 • کاهش حجم در ناحیه پایه

مزایا و معایب روش مزوتراپی مو

پاگر از مزوتراپی در زمینه موهای مشکل دار صحبت کنیم (این روش برای پوست صورت و بدن نیز مؤثر است) لازم است نکاتی را یادآوری کنیم: تفاوت آن با سایر روش‌ها، هزینه این درمان چقدر است. به حق کمی گران است

اول از همه، یک کوکتل مزوتراپی (مخلوط مزوتراپی) به صورت جداگانه برای هر بیمار تهیه می‌شود و حاوی مقداری مواد معدنی و ویتامین است که به دستیابی به حداکثر نتایج و رهایی از مشکلات موجود کمک می‌کند.

مزایا و معایب روش مزوتراپی مو

مهم: تعداد عمل‌ها توسط متخصص زیبایی تعیین می‌شود. در حالی که مواد مفید به حباب می‌رسد، لایه‌های بالایی پوست اجازه ورود مواد خارجی را با روش‌های خارجی نمی‌دهد؛ بنابراین، لامپ‌ها با نشاط پر می‌شوند، در نتیجه وضعیت مو بهبود می‌یابد:

 • ضد ریزش و تقویت مو (ریزش مو به تدریج متوقف می‌شود)
 • رشد مو فعال می‌شود
 • فعالیت غدد چربی کاهش می‌یابد، فرها تمیزتر، طولانی‌تر و پرتر به نظر می‌رسند
 • جریان خون و اکسیژن رسانی به لامپ‌ها افزایش می‌یابد
 • شوره سر کاهش می‌یابد
 • بهبود در تراکم مو، صافی، درخشندگی در هنگام برس مو و حالت دادن دیده می‌شود

مهم: برای اطمینان از نتیجه، ارزش دارد قبل و بعد از عمل عکس بگیرید.

ویژگی‌های مزوتراپی مو

در حال حاضر متخصصان روش‌های بسیار متنوعی را برای درمان مو به بیماران ارائه می‌دهند. علاوه بر شرایط مالی، انتخاب‌ها نیز تحت تأثیر نتیجه مورد انتظار درخواست قرار می‌گیرند.

مزوتراپی آلوپاتیک (نوعی درمان) است که در آن اثر فوراً مشاهده می‌شود، اما آنقدر که ما می‌خواهیم دوام نمی‌آورد. همچنین هومیوپاتی است (درمانی که به ترمیم موها کمک می‌کند)، برای اثرگذاری طولانی مدت طراحی شده است، بنابراین نتیجه آن فوراً قابل توجه نخواهد بود.

ویژگی‌های مزوتراپی مو

کوکتل‌های آلوپاتیک مورد استفاده در مزوتراپی مو

آنها حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، الاستین، کلاژن، گشادکننده عروق و سایر اجزای فعال هستند. پزشک پس از بررسی دقیق مو و پوست سر و مشکلات مربوط به بیمار، موقعیت صحیح و نتایج مورد نظر را تعیین می‌کند. مهم: این نوع کوکتل‌ها می‌توانند به سرعت مشکل را حل کنند.

کوکتل‌های هومیوپاتی مورد استفاده در مزوتراپی مو

آنها فقط حاوی عناصر گیاهی هستند که با محلول آبی ترکیب شده‌اند، بدون استفاده از روغن و سایر اجزای شیمیایی. این ترکیب فعالیت پتانسیل خود بدن را بیدار می‌کند و به فعالیت لامپ‌ها کمک می‌کند.

این اثر مانند یک کره برفی تجمعی است، بنابراین نباید انتظار نتایج قابل مشاهده پس از اولین روش را داشته باشید. مهم: چنین کوکتل‌هایی برای بیمارانی مناسب است که نگران زیبایی زیبایی مو خود هستند.

کاربرد در مزوتراپی مو

مزوتراپی استفاده از مواد فعال در زیر پوست با استفاده از ابزارهای مختلف است. این روش دارای آستانه درد احتمالی و مدت زمان خاص استفاده و عوارض جانبی احتمالی حتی نادر است.

یکی از روش‌های رایج مورد استفاده توسط متخصصین تزریق مخلوط مزوتراپی به بدن است. برای چنین روش‌هایی به سرنگ‌هایی با طراحی خاص نیاز است که باید با سوزن بسیار نازک انجام شود.

کاربرد در مزوتراپی مو

نکته مهم: علاوه بر روش‌های دیگر، تزریق‌ها بی‌دردترین هستند، اما زمان مورد نیاز برای این روش بیشترین میزان است. بیمار در پشت سر و گوش احساس ناراحتی می‌کند. این روش کمی آسیب زا است.

موارد منع مصرف و عوارض مزوتراپی مو

اگر فولیکول‌ها حیات خود را از دست داده‌اند؛ اما هنوز زنده هستند، مزوتراپی می‌تواند با موهای مشکل دار مقابله کند. اما اگر مشکلات ناشی از دلایل مهم‌تری باشد، پس از تزریق نباید روی معجزه‌ای مانند وراثت و عدم تعادل هورمونی حساب کنید. تمام اقدامات پزشکی دارای موارد منع مصرف مختلف است و مزوتراپی از این قاعده مستثنی نیست. مزوتراپی مو در موارد زیر نباید ترجیح داده شود:

 • بارداری و شیردهی
 • حساسیت فردی به اجزای کامپوزیت
 • قاعدگی زنان
 • اختلالات سیستم غدد درون ریز
 • تومورهای خوش‌خیم و بدخیم
 • عفونت‌ها

مهم: موارد منع مصرف باید ذکر شود.

بعد از مزوتراپی به چه نکاتی باید توجه کرد

 • در پایان عمل، زخم‌های کوچکی از تزریق باقی می‌ماند. مدتی طول می‌کشد تا بهبود یابد.
 • موهای خود را به خصوص با مومیایی کننده و شامپو نشویید. موهای کثیف را برای مدتی (3-4 روز) باید تحمل کنید. آب و شامپو می‌توانند بر نتیجه عمل تأثیر منفی بگذارند و روند بهبودی به تأخیر بیفتد.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدتی (2 تا 3 روز) خودداری کنید.
 • شنا نکنید. در 10 ساعت اول پس از مزوتراپی نباید دوش بگیرید. مناطق تزریق باید به خوبی خشک شوند.
 • حداقل به مدت 7 روز از سونا یا استخر استفاده نکنید
 • تا زمانی که به طور کامل بهبود نیابد، روی نواحی تزریق ماساژ ندهید
 • الکل مصرف نکنید. الکل اتساع عروق را تحریک می‌کند. این بر کارایی مزوتراپی تأثیر منفی می‌گذارد.
نکات مهم در هنگام مزوتراپی مو

آیا باید مزوتراپی را انتخاب کنم؟

این روش به مقابله با مشکلات مختلف مرتبط با وضعیت مو و پوست سر کمک می‌کند که با آلودگی هوا، رژیم غذایی نامناسب و ضعف بدن توصیف می‌شود.

با این حال، وقتی صحبت از یک بیماری خاص می‌شود، مزوتراپی نمی‌تواند وضعیت را تغییر دهد. قبل از تصمیم گیری، می‌توانید ببینید که هر بیمار احساسات و برداشت‌های زیادی دارد که با خوشحالی آنها را در انجمن‌ها به اشتراک می گذارد. نظرات را در نظر بگیرید.

در نتیجه

مزوتراپی یک روش عالی برای بهبود وضعیت مو و به دست آوردن ظاهری سالم برای مو است. پس از اتمام دوره استفاده نگران ظاهر موهای خود نباشید. با این حال، مهم است که این روش توسط یک متخصص با تجربه انجام شود، فقط از این طریق می‌توانید به اثر مورد نظر برسید.

برای خرید اینترنتی انواع کوکتل مزوتراپی می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در فروشگاه اینترنتی طب ایران در شهر تهران در ارتباط باشید.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو تزریق مستقیم ویتامین‌ها، مواد معدنی (کلسیم، ید، منگنز، مس، روی، سلنیوم، آهن، پتاسیم)، عوامل مربوط به لایه کراتین پوست، اسیدهای آمینه و گشاد کننده‌های سطحی مورد نیاز برای رشد و نمو مو است.

مدت زمان مزوتراپی برای مو چقدر است؟

به طور کلی جلسه مزوتراپی مو بین 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد . تعداد جلسات مزوتراپی بین 1 تا 2 بار در هفته متغیر است و مدت زمان درمان مو در ابتدا 3 ماه است. سپس می‌توانید جلسات نگهداری را هر 15 یا 30 روز به مدت 3 ماه دیگر انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *