مقالات

ملزومات مصرفی پزشکی برای جوانسازی پوست

ملزومات مصرفی پزشکی برای جوانسازی پوست

برای جوانسازی پوست صورت با روش‌های مختلف، به ملزومات مصرفی پزشکی مختلفی نیاز است که بدون بهره بردن از آنها، انجام عملیات جوانسازی پوست با مشکل همراه می‌شود و مسائلی را به وجود می‌آورد.

ملزومات مصرفی پزشکی در این زمینه انواع مختلفی دارند و باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا عملیات مورد نظر با مشکل مواجه نشود و شرایط خوبی را به وجود آورد.

به عنوان مثال تا کنون عده بسیار زیادی از مردم به دلیل تزریق ژل و بوتاکس بی کیفیت و نا مناسب با مشکلات بسیار جدی رو به رو شده‌اند و سلامتی و زیبایی آنها به خطر افتاده است.

این مسائل اهمیت به کار بردن ملزومات مصرفی پزشکی را نشان می‌دهند که باید به آن حتماً توجه داشته باشید و به مراکزی برای زیبایی و جوانسازی صورت مراجعه کنید که شرایط مناسبی داشته باشند. برای آشنایی با این تجهیزات و ملزومات تا بخش پایانی با ما همراه بمانید.

انواع ملزومات مصرفی پزشکی برای جوانسازی پوست صورت

مهم‌ترین تجهیزاتی که در این زمینه به کار برده می‌شوند و از متداول‌ترین ملزومات به حساب می‌آیند، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

سوزن کانولا CANNULA

سوزن کانولا که یکی از ملزومات مصرفی پزشکی محسوب می‌شود، به سوزنی گفته می‌شود که از آن در جهت تزریق ژل، بوتاکس و فیلر استفاده می‌شود؛ سوزن کانولا بسیار انعطاف پذیر است و به واسطه آن ژل و فیلر را به لایه میانی پوست صورت تزریق می‌کنند. این سوزن از یک سر گرد برخوردار است و برای پوست مشکلی را ایجاد نمی‌کند.

سوزن کانولا CANNULA

به صورت کلی سوزن کانولا بهترین سوزنی است که از آن در جهت تزریق ژل و بوتاکس استفاده می‌شود.

کارتریج سوزن میکرونیدلینگپ

برای انجام میکرونیدلینگ باید کارتریج سوزن آن در اختیار پزشک باشد. کارتریج سوزن میکرونیدلینگ در واقع به دستگاهی گفته می‌شود که سوزن‌های نانویی میکرونیدلینگ بر روی آن نصب می‌شوند و با روشن شدن کارتریج، سوزن‌ها به حرکت در می‌آیند و عملیات میکرونیدلینگ را انجام می‌دهند.

سوزن میکرونیدلینگ

از دیگر ملزومات مصرفی پزشکی برای جوانسازی پوست باید به سوزن میکرونیدلینگ اشاره کنیم که این سوزن‌ها در تعداد زیاد در کنار هم در دستگاه قرار می‌گیرند.

سوزن میکرونیدلینگ

سوزن میکرونیدلینگ از جنس نانو است و بسیار ریز است که باعث به وجود آمدن آثار مربوط به وارد شدن سوزن به پوست نمی‌شود.

سوزن مزوتراپی

مزوتراپی روشی است که در آن مواد مورد نیاز برای پوست مانند: ویتامین و مواد معدنی به صورت محلول‌های مایع به لایه میانی پوست صورت تزریق می‌شوند که در این خصوص باید سوزن مزوتراپی در اختیار پزشک باشد که سوزن مخصوصی برای انجام این کار است.

به همین دلیل سوزن مزوتراپی از مهم‌ترین تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی برای جوانسازی پوست است.

بی حس کننده موضعی

برای انجام هر یک از روش‌های کم تهاجمی جوانسازی پوست مانند: میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ به استفاده از بی حس کننده موضعی نیاز است که این بی حس کننده‌ها در برندهای مختلف قابل تهیه هستند و درصد بی حس کردن هر یک آنها می‌تواند متفاوت باشد.

بی حس کننده موضعی

هیالورونیک اسید

آنزیم هیالورونیک اسید که ماده اصلی برای بوتاکس است، از مهم‌ترین تجهیزات و ملزومات برای جوانسازی پوست است که باید حتماً در اختیار داشته باشید.

هیالورونیک اسید در واقع نوعی سم است که با تزریق آن به پوست، فلج عضله‌های صورت اتفاق می‌افتد و چین و چروک‌ها برطرف می‌شوند.

کوکتل مزوتراپی

محلول‌های مایعی که برای مزوتراپی صورت استفاده می‌شوند، کوکتل مزوتراپی نامیده می‌شوند که به صورت آماده تهیه می‌گردند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. کوکتل مزوتراپی در انواع مختلفی قابل تهیه هستند که هر کدام شرایط خود را دارند.

کوکتل مزوتراپی

نخ لیفت

نخ لیفت یکی از ملزومات مصرفی پزشکی برای جوانسازی پوست است که برای لیفت پوست صورت از آن استفاده می‌شود و کسانی که عملیات لیفت را در کلینیک‌ها برای متقاضیان انجام می‌دهند به آن نیاز خواهند داشت.

کوکتل آبرسان

کوکتل آبرسان از جمله تجهیزاتی است که از آن معمولاً برای مزونیدلینگ پوست صورت استفاده می‌شود و در حین انجام عملیات مزونیدلینگ آن را بر روی پوست می‌ریزند.

کوکتل کلاژن ساز

کوکتل کلاژن ساز همان طور که از نام آن پیدا است برای افزایش تولید کلاژن در پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد که آن را هم در حین مزونیدلینگ می‌توان مورد استفاده قرار داد.

ژل خط خنده

ژل خط خنده از دیگر ملزومات مصرفی پزشکی برای جوانسازی پوست است که از آن در جهت برطرف کردن چین و چروک‌های ایجاد شده به دلیل خنده و رفع خط لبخند استفاده می‌شود.

کلام پایانی

ملزومات مصرفی پزشکی برای جوانسازی پوست بسیار متعدد و متنوع هستند که امکان ذکر همه آنها در این مطلب وجود ندارد؛ اما هر یک از انواع این تجهیزات را که نیاز داشته باشید، می‌توانید از طب ایران تهیه کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید انواع ملزومات مصرفی پزشکی می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *