مقالات

نکات مهم در خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن بعد از بوتاکس

نکات مهم که در زمان خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس باید آن‌ها را بدانید

در این مقاله به موضووعات و سؤالات مهمی که اکثر افرادی که بعد از تزریق بوتاکس می‌پرسند این است که آیا نحوه خوابیدن در عملکرد و تأثیر بوتاکس مؤثر است؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به چند نمونه از این دست قبیل سؤالات پاسخ دهیم.

خوابیدن به پهلو بعد از تزریق بوتاکس

سؤال خیلی از افراد این است که تا چند ساعت بعد از بوتاکس باید از خوابیدن به پهلو اجتناب کرد. سم باید جذب ماهیچه شود و خوابیدن به پهلو از این اتفاق جلوگیری می‌کند.

همچنین باید تا دو هفته پس از درمان با بوتاکس از انجام هرگونه ماساژ یا درمان صورت خودداری کنید. بوتاکس یک درمان زیبایی تزریقی است که به طور موقت چین و چروک و خطوط را با فلج کردن عضلات زیرین کاهش می‌دهد. برای درمان خطوط اخم محبوب است، اما می‌توان از آن برای سایر نواحی صورت و بدن نیز استفاده کرد.

خوابیدن به پهلو بعد از بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس از خوابیدن به پهلو تا چند ساعت باید اجتناب کرد؛ زیرا ممکن است باعث کبودی یا تورم در این ناحیه از بدن شود. تا چند ساعت بعد از بوتاکس نباید به پهلو بخوابید؛ زیرا این امر می‌تواند باعث از بین رفتن اثر دارو در آن ناحیه شود.

همچنین، حداقل تا 24 ساعت پس از درمان، ورزش یا تعریق شدید انجام ندهید؛ زیرا ممکن است باعث از بین رفتن اثر نیز شود.

اگر بلافاصله بعد از بوتاکس به پهلو بخوابید یا صاف دراز بکشید، می‌توانید انتظار داشته باشید که برخی از این عوارض جانبی رایج را مشاهده کنید:

  • از دست دادن تون عضلانی در ناحیه پیشانی. این باعث می‌شود پیشانی شما “غمگین” یا افتاده به نظر برسد.
  • افتادگی پلک (پتوز). ماهیچه‌های پلک ضعیف می‌شوند و نمی‌توانند پلک را تا حد معمول بالا نگه دارند.
  • از دست دادن تون عضلانی در ابروهای شما (پتوز ابرو). این باعث می‌شود که آنها پایین به نظر برسند و قوس طبیعی خود را از دست بدهند.

چند ساعت بعد از بوتاکس می‌شود صورت را شست

همانند خوابیدن به پهلو بعد از تزریق بوتاکس می‌توانید چند ساعت پس از بوتاکس صورت خود را بشویید، اما بهتر است این کار را نیز بعد از چندین ساعت انجام دهید.

شایع‌ترین عارضه جانبی بوتاکس کبودی و تورم موقت در محل تزریق است که معمولاً در عرض 72 ساعت از بین می‌رود. می‌توانید به محض اینکه احساس راحتی کردید صورت خود را بشویید، اما بهتر است از شستن با آب داغ خودداری کنید؛ زیرا می‌تواند تورم و کبودی را افزایش دهد.

چند ساعت بعد از بوتاکس می‌شود صورت را شست

بوتاکس یک نوروتوکسین است. این سم به عضله تزریق می‌شود و مانع از انتقال تکانه‌های عصبی به آن عضله می‌شود. این باعث شل شدن ماهیچه می‌شود که چین و چروک و سایر علائم پیری را کاهش می‌دهد.

قبل از شستن صورت یا شنا کردن باید حداقل این مدت صبر کنید؛ زیرا آب می‌تواند بوتاکس را حل کرده و اثربخشی آن را کاهش دهد. اگر در طول فعالیت بدنی به شدت عرق می‌کنید، بهتر است قبل از شستن صورت خود بیش از 24 ساعت صبر کنید. در نتیجه شستن صورت هم یکی از نکات مهمی مانند نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس است که اکثر افراد برایشان این سؤالات به وجود می‌آید.

اگر لازم است صورت خود را زودتر بشویید، از آب و صابون ملایم استفاده کنید، اما از مالش دادن یا استفاده از محصولات دیگر در نواحی تحت درمان خودداری کنید. اگر ورم زیادی دارید، در سه روز اول از آب داغ اجتناب کنید.

درآخر

این‌ها نکاتی بود که در این مقاله در رابطه با سؤالات مهم کاربران که خوابیدن بعد از بوتاکس است، شرح دادیم. برای خرید بوتاکس می‌توانید به سایت طب ایران مراجعه کنید و یا با شماره تلفن‌های 02144209440 – 09900111080 تماس بگیرید.

چگونه می‌توانم شب‌ها بعد از بوتاکس بخوابم؟

خوابیدن به شکم یا پهلو می‌تواند باعث جا به جایی بوتاکس به سایر نواحی صورت شود. این می‌تواند منجر به نتایج ناهموار یا حتی کبودی شود. با این حال، خوابیدن به پشت، خطر جا به جایی آن را به حداقل می‌رساند و تضمین می‌کند که در جایی که باید بماند.

آیا می‌توانم 2 روز بعد از بوتاکس روی صورتم بخوابم؟

با این حال، اگر عمل شما شامل تزریق بوتاکس در صورت بود، باید به پشت بخوابید. بوتاکس به زمان نیاز دارد تا در عضلات شما جا بیفتد و خوابیدن روی صورت ممکن است از این امر جلوگیری کند. خبر خوب این است که شما فقط باید یک شب روی صورت نخوابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *