مقالات

بهترین سن تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

بهترین سن بوتاکس

بهترین سن تزریق بوتاکس چه زمانی است؟ بوتاکس یکی از ایمن‌ترین روش‌های جوان‌سازی صورت برای مبارزه با چین و چروک و پیری صورت است.

تزریق بوتاکس به ویژه در صاف کردن پای کلاغی در گوشه چشم، خطوط اخم معروف “11” بین ابروها و خطوط بیان پیشانی مؤثر است.

در حالی که قبلاً بوتاکس برای زنان بالای 40 سال که می‌خواستند چین و چروک ها و خطوط ریز از قبل ایجاد شده را درمان کنند اختصاص داده می‌شد، آمار اکنون نشان می‌دهد بهترین سن تزریق بوتاکس که تقریباً 30٪ از زنانی که تحت درمان بوتاکس هستند زیر 30 سال هستند. در واقع، روند بوتاکس پیشگیرانه در حال رونق است.

پزشکان با تجربه بوتاکس اثرات مثبت شروع زودهنگام تزریق بوتاکس را در جلوگیری از تشکیل خطوط ریز در وهله اول مشاهده کرده‌اند.

اگر بوتاکس را زود شروع کنید، در آینده به مقدار بسیار کمتری نیاز خواهید داشت، اما بهنرین سن برای شروع بوتاکس چه زمانی است؟ آیا برای انجام درمان بوتاکس خیلی زود و خیلی دیر وجود دارد؟ نگران نباشید در این مقاله از فروشگاه اینترنتی طب ایران می‌خواهیم شما را با این موضع آشنا کنیم و پاسخ این سؤالات را پاسخ دهیم.

بهترین سن برای شروع بوتاکس چیست؟

بهترین سن برای تریق بوتاکس از فردی به فرد دیگر متفاوت است. سؤالات زیر را از خود بپرسید:

آیا می‌خواهید از چین و چروک جلوگیری کنید یا آنها را درمان کنید؟ بوتاکس پیشگیرانه می‌تواند از هرگونه چین و چروک و خطوط ریز جلوگیری کند.

بهترین سن برای شروع بوتاکس چیست؟

آیا وقتی صورتم در حال استراحت است خطوط ریز را می‌بینم؟ خطوط به طور طبیعی زمانی ایجاد می‌شوند که اخم می‌کنید، لبخند می‌زنید یا هر حالت دیگری با صورت خود ایجاد می‌کنید. هنگامی که صورت شما به حالت استراحت باز می‌گردد، باید این درمان چین و چروک را در نظر بگیرید. اکثر مردم این اتفاق را در اواخر دهه 20 تا 30 سالگی می‌بینند.

چقدر در معرض نور خورشید قرار گرفته‌ام؟ اگر پاسخ «خیلی زیاد» است، ممکن است خطوط ظریف و چین و چروک‌ها را زودتر از حد معمول و در سنین پایین‌تر مشاهده کنید. حتی اگر هنوز تعداد زیادی را ندیده‌اید، همیشه ایده خوبی است که با یک متخصص پوست حرفه‌ای مشورت کنید.

بهترین سن بوتاکس در 20 سالگی

در عصر رسانه‌های اجتماعی، به‌ویژه اینستاگرام، نسل‌های جوان دغدغه پرهیز از علائم پیری را دارند. روش‌های بوتاکس از سال 2010 تا کنون 28 درصد در بین افراد 20 تا 29 ساله تحت عنوان بوتاکس پیشگیرانه افزایش یافته است.

با این حال، قبل از 25 سالگی، بعید است که فرد دارای خطوط ظریف قابل مشاهده باشد که بتواند از بوتاکس بهره‌مند شود.

هنگام لبخند زدن یا اخم کردن، خطوط ریز به طور طبیعی در اطراف دهان و چشم‌ها ایجاد می‌شود. این خطوط پویا نامیده می‌شوند، زیرا هنگامی که لبخند یا اخم را متوقف کنید و صورت آرام شود، ناپدید می‌شوند. بعداً با بالا رفتن سن پوست، این خطوط ریز پویا شروع به تبدیل شدن به چین و چروک‌های کم و بیش عمیق دائمی می‌کنند.

بنابراین، به عنوان یک قاعده رایج، هنگامی که شروع به دیدن خطوط ریز در هنگام استراحت در اطراف چشم یا دهان خود می‌کنید، در آن زمان بهترین سن بوتاکس برای اولین بار خواهد بود. قبل از 25 سالگی، این غیر معمول است.

بهترین سن بوتاکس در 20 سالگی

با این حال، پس از 25 سالگی، برخی از زنان علائم پیری را مشاهده می‌کنند. این امر به ویژه اگر سیگار می‌کشند، در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، پوست روشنی دارند، چهره‌ای بسیار رسا دارند و زیاد اخم می‌کنند یا از نظر ژنتیکی مستعد چین و چروک هستند، بیشتر اتفاق می‌افتد. در این مرحله است که با انجام مشاوره بوتاکس می‌توانید حس خوبی برای پوست خود ایجاد کنید.

ممکن است لزوماً هنوز به تزریق بوتاکس منجر نشود، اما یک متخصص با تجربه می‌تواند صورت و حالات صورت شما را بررسی کند و به شما بگوید که چه نوع چین و چروک‌هایی ممکن است در پوست شما ایجاد شود. سپس می‌توانید با شروع تزریق بوتاکس در نواحی خاص موافقت کنید یا به صورت خود نگاه کنید و کمی بیشتر صبر کنید.

آیا باید در 20 سالگی بوتاکس بزنم؟

شروع بوتاکس در 20 سالگی بدون توجه زیاد نه تنها برای مالی شما خطرناک است. همچنین با خطر دستیابی به اثر معکوس و پیری زودتر صورت همراه است.

در واقع، اگر برای سال‌ها بیش از حد بوتاکس داشته باشید، عضلات تزریق شده ضعیف می‌شوند و صاف‌تر می‌شوند و علائم آتروفی عضلانی، به‌ویژه در اطراف چشم‌ها را نشان می‌دهند. پوست نازک‌تر و شل‌تر می‌شود. این باعث می‌شود چشمان شما زودتر از آنچه باید پیر به نظر برسند.

علاوه بر این، زمانی که عضله نمی‌تواند حرکت کند، صورت ممکن است عضله دیگری را برای اخم کردن «به خدمت بگیرد» و باعث ایجاد خطوط ظریف غیرمنتظره در نواحی غیرمعمول تر و درمان نشده صورت، مانند دو طرف بینی شما شود.

آیا باید در 20 سالگی بوتاکس بزنم؟

بیان بخشی از یک چهره جوان است، بنابراین نباید قبل از 30 سالگی برای بوتاکس عجله کنید. با این حال، اگر دلایل واقعی برای مشغول شدن به پیری دارید، بهترین سن بوتاکس خواهد بود

ممکن است با هم تزریق‌های میکروی فوق‌العاده هدفمند را در نواحی بسیار خاص صورت خود، به ویژه پیشانی، ابروها و گوشه‌های چشم انتخاب کنید (بوتاکس برای خطوط اطراف دهان بسیار کمتر عمل می‌کند).

همچنین در مورد سایر روال‌های ضد پیری کم‌هزینه‌تر مانند استفاده از کرم ضد آفتاب و کلاه زیر نور آفتاب، استراحت کافی، اجتناب از استرس، استفاده از آنتی اکسیدان‌هایی مانند ویتامین A و C، انجام لایه برداری منظم و غیره صحبت کنید.

بوتاکس پیشگیرانه در 30 سالگی

اکثرا بوتاکس‌ها پیشگیرانه موافق هستند که یک زن در اوایل دهه 30 خود کاندیدای ایده آل برای آن است. در این سن، تزریق بوتاکس می‌تواند از ایجاد چین و چروک جلوگیری کرده و ظاهر آن را به عقب برگرداند.

بعد از سن 35 سالگی، ممکن است برای بهره‌مندی از ظرفیت پیشگیری از بوتاکس دیر باشد، به خصوص اگر چهره‌ای بسیار رسا یا پوست روشن دارید، از نظر ژنتیکی مستعد هستید یا عادات سبک زندگی ناسالمی مانند استفاده از تخت‌های برنزه، قرار گرفتن در معرض بیش از حد خود را دارید.

برای بیشتر افراد، اوایل دهه 30 زندگی اولین خطوط ریز در هنگام استراحت ظاهر می‌شود و این زمانی است که بهترین سن بوتاکس است که می‌تواند بیشترین فواید را داشته باشد. این زمانی است که اکثر زنان از امروز شروع به درمان بوتاکس می‌کنند، اغلب به عنوان هدیه تولد وقتی وارد دهه جدید زندگی خود می‌شوند.

شروع بوتاکس در 40 سالگی

بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند بوتاکس را برای سنین بالاتر به تعویق بیندازند. در واقع، زنانی که بوتاکس را زودتر شروع می‌کنند، علائم پیری کمتری بعد از اواسط چهل سالگی خود دارند و به طور کلی به درمان‌های برای جلوگیری از پیری و چروک پوست و یا حتی ضد چروک کمتری نیاز دارند، چه بوتاکس باشد چه نباشد.

شروع بوتاکس در 40 سالگی

زنانی که قبلاً هرگز بوتاکس نکرده‌اند، اثرات پیشگیرانه بوتاکس اولیه را از دست داده‌اند و باید چین و چروک‌های ایجاد شده را برطرف کنند. از نظر پوست، برخی از آسیب‌ها در حال حاضر دائمی شده‌اند. پوست در حال حاضر نازک‌تر شده است و چین و چروک‌های ساکن از همه آشکارتر هستند.

در چنین مواردی، بوتاکس به تنهایی ممکن است برای بازگرداندن چهره‌ای شاداب کافی نباشد و ممکن است به روش‌های دیگری مانند استفاده از پرکننده، لیزر یا حتی جراحی نیاز باشد.

استفاده از بوتاکس بعد از 40 سالگی

اگر قصد دارید بوتاکس را بعد از سن 40 سالگی شروع کنید، باید توجه داشته باشید که بوتاکس به دلیل حرکات مکرر صورت (لبخند، اخم و غیره) با خطوط ریز بهتر عمل می‌کند. برای عضلاتی که به دلیل افزایش سن سنگین می‌شوند یا دچار افتادگی می‌شوند، بسیار کمتر کار می‌کند.

بنابراین، اگر مشکل افتادگی گردن یا خطوط عمیق اطراف دهان باشد، احتمالاً بوتاکس کمک چندانی نخواهد کرد یا اصلاً کمکی نخواهد کرد. برای چنین مشکلاتی، پزشک شما می‌تواند درمان‌های مکمل بوتاکس را پیشنهاد کند.

نتیجه گیری

بهترین سن جهانی برای تزریق بوتاکس وجود ندارد. به طور معمول، افراد تا 30 سالگی شروع به دریافت درمان‌های شل کننده عضلانی تزریقی نمی‌کنند.

با این حال، اگر حداقل 18 سال سن دارید و نگران ظاهر چین و چروک‌های پویا هستید، شانس خوبی وجود دارد که کاندید مناسبی برای درمان در نظر گرفته شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید اینترنتی انواع بوتاکس می توانید به کارشناسان فروشگاه اینترنتی طب ایران در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *