مقالات

تفاوت های فیلر و ژل لب

تفاوت فیلر و ژل لب

در این مقاله از تجهیزات پزشکی طب ایران به بررسی تفاوت فیلر و ژل لب خواهیم پرداخت. این سوال خیلی از افرادی است که هنگام استفاده از فیلر و ژل لب از پطشک خود می‌پرسند.

با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا تفاوت آن‌ها را بدانیم. قبل از بررسی و مقایسه فیلر و ژل لب، ببینیم که فیلر لب و ژل لب چیست.

فیلر لب چیست؟

فیلر لب یا پرکننده لب یک محصول آرایشی است که برای افزایش سایز لب‌ها استفاده می‌شود. بسته به چیزی که به دنبال آن هستید، می‌توان فیلرهای لب را به چین‌های طبیعی لب‌های شما یا در نواحی دیگر تزریق کرد.

به عبارتی دیگر پرکننده لب (معروف به پرکننده‌های پوستی یا پرکننده‌های هیالورونیک) یک درمان زیبایی محبوب است که می‌تواند لب‌های شما را حجیم کند و چین و چروک‌های اطراف دهان را صاف کند.

اصطلاح “پرکننده” به این معنی است که این یک روش موقت است که به پوست شما در ناحیه تحت درمان حجم می‌دهد. اکثر این درمان‌ها بسته به مدت زمانی که بدن شما هر ماده را حفظ می‌کند، بین شش تا 12 ماه طول می‌کشد.

فیلر لب چیست؟

فیلر لب یک پرکننده نیمه دائمی است که برای حجیم کردن لب‌ها، کاهش چین و چروک و جای زخم، حجم دادن به صورت و ایجاد ظاهری جوان‌تر استفاده می‌شود.

نکته کلیدی برای داشتن لب‌های جوان، تقارن متعادل صورت است. تقارن تضمین می‌کند که هر دو طرف صورت شما از نظر ویژگی‌های صورت در جایی که می‌خواهید شبیه به هم باشند: طول و تقارن چشم‌ها، بینی و دهان و همچنین استخوان‌های گونه.

تزریق فیلر لب برای حجیم و برجسته کردن لب‌ها استفاده می‌شود و ظاهری پرتر به دهان شما می‌بخشد. مهم است که یک متخصص واجد شرایط و با تجربه را برای انجام این درمان برای شما انتخاب کنید. این مشخصات فیلر لب، تفاوت بین فیلر و ژل لب رانشان می‌دهد.

ژل لب چیست؟

ژل لب یک محصول لب است که با پایه ژل شفاف، رنگ‌دانه‌ها و روغن ساخته شده است. رژ لب حاوی مواد مرطوب کننده برای لب‌های مرطوب، صاف و براق.

به عبارتی ژل لب یکی از عناصر براق کننده لب است که هدف اصلی آن براق و صاف کردن لب‌ها است. اصطلاح ژل لب به معنای محصولی مایع با خاصیت درخشندگی و مرطوب کنندگی بالاست که دارای مقداری رنگ‌دانه‌های رنگی نیز است.

ژل لب چیست؟

ژل لب از یک پلیمر مخصوص ساخته شده است که نرمی، سبکی و درخشندگی را به لب‌ها می‌بخشد. فرمول غیر چسبنده آن روی لب‌ها می‌لغزد و رنگ واقعی لب‌های شما را به جا می‌گذارد.

تفاوت فیلر و ژل لب

تفاوت اصلی فیلر و ژل لب در این است که فیلر یک محصول ویسکوزیته است که قوام ضخیم‌تر و کرمی تری دارد. این ژل به گونه‌ای طراحی شده است که روی بالم لب یا رژ لب استفاده شود تا درخشندگی و رنگ به آن اضافه شود. از طرف دیگر ژل لب به عنوان یک محصول مستقل استفاده می‌شود. همچنین بافت غلیظی دارد؛ اما حاوی مواد مرطوب کننده نیست.

تفاوت فیلر و ژل لب در درخشندگی و طول عمر این محصولات است. فیلرها معمولاً ضد آب هستند، در حالی که ژل‌های لب ضد آب نیستند. فیلرها یک روکش براق دارند و می‌توانند بیشتر از یک ژل روی آن باقی بمانند که بلافاصله محو می‌شوند.

فیلر لب برای حجیم و بلند کردن لب‌ها استفاده می‌شود، در حالی که از ژل لب برای آبرسانی و صاف کردن پوست استفاده می‌شود. تفاوت اصلی بین فیلر و ژل لب این است که پرکننده‌های لب از اسید هیالورونیک یا هیدروکسی آپاتیت کلسیم برای ایجاد حجم در صورت استفاده می‌کنند، در حالی که ژل‌های لب از پپتیدها و ویتامین‌ها استفاده می‌کنند.

فیلر لب یک محلول موقت و ژل لب یک محلول دائمی است. در مورد روش‌های تزریق لب، فیلر می‌تواند ظاهر چین و چروک‌های اطراف دهان را کاهش دهد و لب‌ها را پرتر و جذاب‌تر نشان دهد. اما اگر می‌خواهید ظاهری طولانی مدت داشته باشید، یک ژل لب تا سال‌های آینده این نفخ را به شما می‌دهد.

تفاوت های مهم فیلر و ژل لب

فیلر و ژل لب از این نظر مشابه هستند که می‌توان از هر دو برای پرتر نشان دادن لب‌ها استفاده کرد. با این حال، تفاوت اصلی فیلر و ژل لب این است که ژل تمایل بیشتری نسبت به فیلر روی لب دارد. همچنین، ژل ظاهری طبیعی ایجاد می‌کند که شکل لب‌ها را پر می‌کند، در حالی که فیلر با افزودن حجم، جلوه چشمگیری ایجاد می‌کند.

فیلر یک روش موقت است که حجم می‌دهد و خطوط ریز را صاف می‌کند. ژل لب روی لب بالایی اعمال می‌شود، اما می‌توان از فیلر در هر دو لب استفاده کرد. ژل‌های لب معمولاً بسیار براق و صاف هستند. فیلر می‌تواند احساس سفتی روی لب‌های شما ایجاد کند و به اندازه ژل ماندگاری ندارد.

فیلر و ژل لب هر دو محصولی هستند که لب‌ها را پر می‌کنند، اما چند تفاوت کلیدی با هم دارند: فیلر یک محصول لب است که رنگ لب‌های شما را پر می‌کند و می‌توان آن را به تنهایی یا همراه با رژ لب استفاده کرد تا فرم لب‌ها را بهبود بخشد.

ژل لب برای پر کردن پوست اطراف ناحیه‌ای که کلاژن خود را به آن تزریق کرده‌اید، ساخته شده است. ژل لب روی لب‌های شما سبک می‌شود، زیرا برای تغییر رنگ طبیعی آنها ساخته نشده است، در عوض، به عنوان یک محافظ نامرئی عمل می‌کند که از ورود باکتری‌ها به ناحیه تحت درمان و ایجاد عفونت یا ناراحتی جلوگیری می‌کند.

نتیجه گیری

امیدوتریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید و تفاوت فیلر و ژل لب را دانسته باشید. تجهیزات پزشکی طب ایران یکی از بهترین مراکز مهم در فروش ملزومات زیبایی و در شهر تهران است که منبعی برای خرید انواع فیلر و ژل با قیمت مناسب است.

شما مشتریان و پزشکان محترم برای خرید اینترنتی و اطلاع از قیمت فیلر و ژل می‌توانید با کارشناسان طب ایران در ارتباط باشید.

 

آیا لب ها بعد از فیلر بزرگ می مانند؟

می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج بین 3 تا 12 ماه دوام داشته باشد.

نام دیگر فیلر لب چیست؟

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می‌شود. این به افزایش حجم لب های شما کمک می‌کند. این نوع پرکننده‌های پوستی گاهی اوقات « پرکننده‌های اسید هیالورونیک » نامیده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *