مقالات

انواع فیلرهای پوستی، کدام برای من بهترین است؟

انواع فیلرهای پوستی

انواع پرکننده های پوستی یا همان فیلرهای پوستی موادی هستند که برای صاف کردن چین و چروک‌ها، بازگرداندن حجم یا تقویت یک ویژگی به زیر پوست شما تزریق می‌شوند؛ بنابراین انواع بهترین فیلرهای پوستی کدام‌اند؟

فیلرهای پوستی چیست؟

پرکننده ها می‌توانند از نظر جنس ساخته شده و همچنین قوام آنها متفاوت باشند. به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید لب‌های خود را فیلر کنید، می‌خواهید نرم باشد و این نیاز به نوع متفاوتی از پرکننده یا همان فیلر دارد که برای گونه‌ها یا خط فک استفاده می‌شود، جایی که شما یک پرکننده پوستی می‌خواهید که بیشتر فراهم کند.

فیلرهای پوستی چیست

قبل از بررسی بهترین انواع فیلرهای پوستی موجود، مهم است که بدانید چگونه می‌توان از پرکننده ها برای بهبود ظاهر خود استفاده کرد. هنگامی که می‌دانید آیا و در کجا می‌خواهید با پرکننده های پوستی درمان شوید، آنگاه تعیین می‌کنید که کدام پرکننده برای نتایج دلخواه شما بهترین است.

یک چهره جوان دارای 3 ویژگی منحصر به فرد است که عبارت‌اند از: گونه‌های بلند، حجم کامل گونه و خط فک کاملاً مشخص. این سه چیز همان چیزی است که اغلب به آن “مثلث جوانی” می‌گویند.

در طی فرایند پیری، معکوس شدن مثلث جوانی به دلیل از بین رفتن کلاژن، خاصیت ارتجاعی و اسید هیالورونیک ایجاد می‌شود و باعث کاهش کیفیت پوست می‌شود. در همان زمان، استخوان در نواحی اطراف چشم، گونه‌ها و خط فک شروع به جذب مجدد می‌کند.

صورت ما همچنین دارای بالشتک‌های چربی است که شروع به کاهش می‌کند و منجر به حفره شدن در ناحیه زیر چشم (نقطه پارگی)، رو به پایین بودن گوشه‌های دهان و صاف شدن گونه‌ها می‌شود. این موارد می‌تواند باعث شود که چهره سالخورده اغلب غمگین و یا خسته به نظر برسد.

انواع بهترین فیلرهای پوستی کدام‌اند؟

اسید هیالورونیک

اکثر محصولات پرکننده پوست در بازار امروزه از ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک (HA) ساخته می‌شوند. هیالورونیک اسیدی که در این پرکننده ها استفاده می‌شود مشابه اسید هیالورونیک طبیعی است که در بدن ما وجود دارد. HA یک مولکول قند است که برای آبرسانی به پوست کار می‌کند و از آنجایی که در پوست شما وجود دارد، این بهترین انواع فیلرهای پوستی گزینه‌ای عالی برای بیمارانی است که به دنبال یک محصول طبیعی‌تر هستند.

انواع بهترین فیلرهای پوستی

مزایای پرکننده های HA عبارت‌اند از:

  • یک قوام صاف و ژل مانند برای ایجاد حس طبیعی در هنگام قرار دادن زیر پوست
  • اثر پرکننده به دلیل رطوبت کششی HA
  • آنها با تزریق چیزی به نام هیالورونیداز که یک آنزیم HA است قابل برگشت هستند.

محبوب‌ترین پرکننده های HA خانواده Juvéderm (شامل Voluma، Ultra و غیره) و خانواده Restylane (Lyft، Silk و غیره) هستند.

پرکننده های HA رایج‌ترین نوع از فیلرهایی هستند که برای حجیم کردن لب‌ها، پرکردن خطوط و بازگرداندن حجم برای نرم کردن علائم پیری استفاده می‌شوند. بسته به اندازه مولکول‌های اسید هیالورونیک و نحوه اتصال متقاطع یا پیوند آن‌ها به یکدیگر، هر محصول HA یک قوام منحصر به فرد و بنابراین هدف منحصر به فردی دارد.

Juvéderm VOLLURE & Restylane Defyne نسبتاً ضخیم هستند و برای صاف کردن چین‌های عمیق‌تر تا یک سال یا بیشتر عالی هستند.

مزایا انواع فیلرهای پوستی

Juvéderm VOLUMA و Restylane Lyft ضخیم‌ترین و ماندگارترین پرکننده های HA هستند. این دو تنها مواردی هستند که برای تقویت گونه‌ها، چانه و خط فک ایده آل هستند.

Juvéderm ULTRA، Juvederm ULTRA PLUS، Restylane و Restylane Refyne ژل‌های نسبتاً نازکی هستند. اینها برای صاف کردن چین‌های بینی، خطوط خنده و پرانتز مناسب هستند.

Juvéderm VOLBELLA & Restylane Silk پرکننده های نازک‌تری هستند که آنها را برای صاف کردن خطوط عمودی لب و تقویت ظریف لب‌ها عالی می‌کند.

Belotero Balance یکی دیگر از پرکننده های نازک است که در خانواده‌های Juvederm یا Restylane نیست، اما برای بهبود ظاهری طبیعی زیر چشم‌ها، یا آنچه که ناحیه فرورفتگی اشک نامیده می‌شود، برای کاهش حلقه‌ها و کیسه‌های زیر چشم عالی است. همچنین یکی از بهترین انواع فیلرهای پوستی برای استفاده در نظر گرفته می‌شود.

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم

Radiesse یکی از انواع فیلرهای رایج است که از اسید هیالورونیک ساخته نمی‌شود و در عوض از هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA) ساخته شده است. اولین بار در دندانپزشکی و جراحی ترمیمی با سابقه ایمنی طولانی استفاده شد و عوارض جانبی آن نادر است.

رادیس یکی از بهترین انواع فیلرهای پوستی است که برای خطوط عمیق‌تر، از جمله چین‌هایی که از پایین بینی به سمت گوشه‌های دهان کشیده می‌شوند، استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از آن برای ایجاد حجم بیشتر روی استخوان گونه، چانه، در امتداد خط فک و برای پر کردن نواحی توخالی گونه استفاده کرد. مانند اسید هیالورونیک، CaHA یک ماده طبیعی است و با محتوای معدنی استخوان انسان یکسان است.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای Radiesse طول عمر آن است. این شامل یک ژل با ذرات هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA) معلق در آن است. این ژل بلافاصله خطوط، چین‌ها و نواحی با حجم از دست رفته را پر می‌کند، در حالی که ذرات CaHA باعث تولید کلاژن طبیعی می‌شوند. همان‌طور که ژل به آرامی جذب می‌شود، کلاژن جدیدی که پوست شما تولید کرده است به شما کمک می‌کند تا نتایج خود را حفظ کنید.

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم یکی دیگر از انواع فیلرهای پوستی

Radiesse، یکی از بهترین انواع فیلرهای پوستی، می‌تواند برای موارد زیر عالی باشد:

  • صاف کردن چین‌های بینی، اسکارهای فرورفته و سایر عیوب مربوط به حجم
  • جوان کننده پیری، دست‌های استخوانی (این تنها پرکننده از بهترین انواع فیلرهای پوستی مورد تأیید FDA برای دست‌ها است)
  • چین‌های متوسط ​​تا شدید؛ مانند چین‌های بینی، خطوط مایونت و خطوط اخم
  • افزایش پری گونه‌ها و سایر خطوط صورت
  • بهبود حجم در نواحی ضایعات صورت، مانند مواردی که ممکن است در افراد HIV مثبت که داروهای خاصی مصرف می‌کنند رخ دهد.

در آخر

شما پزشکان و مشتریان گرامی می‌توانید برای خرید فیلر و ژل با کارشناسان مجرب طب ایران در ارتباط باشید و یا با شماره تلفن‌های 02144209440 – 09900111080 در تماس باشید.

انواع فیلر پوستی کدام‌ها هستند؟

هیالورونیک اسید (HA)
هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA)
پلی ال لاکتیک اسید
پلی متیل متاکریلات (PMMA)
تزریق چربی اتولوگ

بهترین نوع پرکننده چیست؟

پرکننده‌های اسید هیالورونیک (HA) یکی از محبوب‌ترین پرکننده‌ها هستند، زیرا بافت نرمی دارند تا نتایج زیبایی را ایجاد کنند. HA به طور طبیعی در بدن شما یافت می شود، بنابراین به طور طبیعی و به تدریج در طول زمان حل می شوند، به طور کلی بین 6 تا 12 ماه بسته به فرد و محصول مورد استفاده متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *