مقالات

جوانسازی پوست چیست و انواع روش‌های آن کدام‌اند؟

جوانسازی پوست چیست و انواع روش‌های آن کدام‌اند؟

جوانسازی واژه‌ای است که اخیراً آن را زیاد شنیده‌اید و یا از روش‌های مختلف آن استفاده کرده‌اید؛ در واقع امروزه توجه به زیبایی پوست صورت و بدن بسیار در میان مردم کشور خصوصاً بانوان افزایش پیدا کرده است؛ زیرا پوست تأثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی چهره دارد و زمانی که هر گونه مشکلی در آن به وجود آید، زیبایی افراد تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

خوشبختانه امروزه روش‌های بسیار زیادی در رابطه با جوانسازی پوست و برطرف کردن مشکلات پوستی مانند: چین و چروک‌های عمیق و یا سطحی به وجود آمده‌اند که به کار بردن آنها نه تنها در برطرف کردن چین و چروک‌های پوستی مؤثر خواهد بود؛ بلکه استفاده از آنها در برطرف کردن سایر مشکلات پوستی نیز تأثیرگذار است که برخی از این روش‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

جوانسازی پوست چیست و انواع روش‌های آن کدام‌اند؟

به صورت کلی منظور از جوانسازی صورت، برطرف کردن آن دسته از مشکلات پوستی است که با افزایش سن پدیدار می‌شوند؛ زمانی که سن انسان افزایش می‌یابد، تولید ماده‌ای به نام کلاژن در پوست ضعیف و کم می‌شود که با کم شدن تولید این ماده در پوست، با مشکلاتی مانند: چین و چروک‌های پوستی، شل شدن و افتادن پوست مواجه خواهیم شد و جوانسازی صورت به برطرف کردن این دسته از مشکلات و افزایش تولید کلاژن در پوست می‌پردازد.

جوانسازی پوست چیست و انواع روش‌های آن کدام‌اند؟

انواع روش‌های مختلفی که به این منظور در مراکز زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند از قبیل زیر هستند:

میکرونیدلینگ پوست

میکرونیدلینگ یک روش بسیار مؤثر در زمینه جوانسازی پوست صورت است که به صورت کم تهاجمی و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود؛ در میکرونیدلینگ از دستگاهی استفاده می‌شود که مجهز به تعداد زیادی سوزن بسیار ریز نانو است و این سوزن‌ها به لایه میانی پوست صورت یعنی لایه درم پوست نفوذ می‌کنند و کلاژن سازی در پوست را تحریک می‌نمایند.

با وارد شدن سوزن به پوست از یک محلول تقویت کننده برای پوست نیز در این روش استفاده می‌شود که به شکل موضعی آن را بر روی صورت می‌ریزند.

میکرونیدلینگ در سفت شدن پوست، برطرف شدن جوش‌های سر سیاه و سفید، روشن شدن پوست، لایه برداری، تقویت کلاژن سازی و … مؤثر است و نتیجه بسیار به خوبی به همراه خواهد داشت.

مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست یکی از بهترین روش‌هایی است که به منظور جوانسازی می‌توانید از آن استفاده کنید؛ زیرا در این روش هیچ ماده اضافی به بدن وارد نمی‌شود؛ بلکه تمامی مواد مورد نیاز برای پوست مانند: ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنزیم‌ها و هورمون‌ها به شکل موضعی و با استفاده از یک سوزن نازک به صورت تزریق می‌شوند و به تقویت پوست و برطرف شدن مشکلات آن کمک می‌کنند.

مزوتراپی پوست در جوانسازی

هایفوتراپی پوست

برای جوانسازی پوست امروزه از روش دیگری نیز می‌توان استفاده کرد که به کار بردن آن در کلینیک‌های زیبایی بسیار رایج شده است؛ این روش که هایفوتراپی نامیده می‌شود، با استفاده از یک دستگاه مجهز به امواج فراصوت انجام می‌شود که با قرار گرفتن این دستگاه بر روی بخش‌های مختلف صورت، تولید کلاژن در پوست افزایش می‌یابد و بافت‌های پوستی ترمیم می‌گردند.

هایفوتراپی روشی غیر تهاجمی و بدون درد است که بر روی افزایش قابلیت کشسانی پوست نیز تأثیر می‌گذارد و به زیبایی و جوانسازی پوست کمک می‌کند.

تزریق بوتاکس

مسلماً تا کنون همه شما از بوتاکس و کاربرد آن مطلع هستید و یا آن را به کار برده‌اید. بوتاکس نیز برای جوانسازی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد که در این روش سمی به نام بوتولینیوم به عضله‌های صورت به شکل موضعی تزریق می‌شود و این سم باعث از کار افتادن و فلج شدن عضله‌های صورت می‌شود که در نتیجه پوست منقبض می‌گردد و چین و چروک‌های موجود در آن برطرف می‌شود.

تزریق بوتاکس برای جوانسازی

با توجه به اینکه بوتاکس باعث وارد شدن ماده اضافی به پوست صورت می‌شود، پزشکان آن را در مقایسه با روش‌های دیگر خیلی توصیه نمی‌کنند و امروزه سعی بر آن است که به روش‌های بی خطر جوانسازی صورت به جای بوتاکس استفاده شود.

کربوکسی تراپی پوست

کربوکسی تراپی پوست را نیز باید در گروه روش‌های مختلف جوانسازی صورت اضافه کنید؛ زیرا کربوکسی تراپی روشی است که در آن از گاز کربن دی اکسید استفاده می‌شود و آن را به پوست تزریق می‌کنند؛ با تزریق کربن دی اکسید به پوست، کلاژن سازی در صورت افزایش می‌یابد.

کربوکسی تراپی پوست

لازم به توضیح است که کربن دی اکسید تزریق شده به پوست پس از مدتی از طریق بدن دفع می‌شود و هیچ مشکل و خطری را به وجود نمی‌آورد.

سخن پایانی

با توجه به موارد ذکر شده در رابطه با جوانسازی صورت و انواع روش‌های آن، چنانچه بخواهید هر یک از این روش‌ها را مورد استفاده قرار دهید، در طب ایران قادر به انجام این کار خواهید بود و می‌توانید انواع روش‌های موجود در این زمینه را بر اساس میل خود به کار ببرید.

برای خرید اینترینتی انواع محصولات جوانسازی می‌توانید با کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی طب ایران در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *